Tyto nově spuštěné webové stránky jsou stále ve vývoji. Může se tedy stát, že se objeví chyby. Pokud na nějakou narazíte, dejte nám, prosím, vědět! Děkujeme moc za pochopení a pomoc.

Jak připravit tisková data

01 - Správný formát

Ujistěte se, že jsou Vaše tisková data ve správném formátu. Preferujeme formáty jako PDF, AI, CDR. Případně TIFF, JPEG či PNG s vysokým rozlišením (300 DPI) pro zachování kvality tisku. Všechna data by měla být v poměru 1:1, či 1:10 u velkoplošných tisků (např. bannery).

 

 

02 - Písma, linky a objekty

Všechny texty musí být převedeny na křivky. V případě, že tak neučiníte - může se stát, že dojde k záměně fontu, výpadku diakritiky nebo ztrátě textu. Písmo nedoporučujeme menší než 5 bodů.

 

Síla linek by měla být min. 0,25 bodů. V případě, že bude menší, může se stát, že se nevytiskne či bude velmi nepatrná Všechny objekty musí být stejně jako text převedeny na křivky. Všechny obrázky musí být vloženy (nestačí externí odkazy).

 

03 - Barevný prostor

Pokud pracujete s barvami, ujistěte se, že Vaše tisková data jsou v požadovaném barevném prostoru. Pro správné výsledky doporučujeme použít CMYK. V případě, že budou data v jiném barevném prostoru, než ve CMYK - nedokážeme zaručit přesnost barev. 

 

04 - Ořezové značky, spadávka, bezpečnostní okraj

  • Spadávka - je přesah min. 3mm, aby při řezání nedošlo ke vzniku bílých okrajů.
  • Ořezové značky - ohraničují výsledný formát, na který bude daná tiskovina oříznutá.
  • Bezpečnostní okraj - je velmi důležitý při řezání - za touto linií by neměly být umístěny žádné důležité části grafiky. Tento okraj by měl být 3-5mm od linie řezu směrem dovnitř.

05 - Sloučení průhledností

Pokud Vaše grafika obsahuje jakékoliv průhlednosti (včetně prolnutí), může se stát, že nastane problém při zpracování dat. Při výrobě se mohou průhlednosti špatně sloučit a může dojít k následným chybám, ztrátám textů i obrazů. Prosíme tedy, aby jste dbali při ukládání dat na to, aby byly průhlednosti sloučené. Nejjednodušší možností je při exportu z grafického programu zvolit standart tiskového PDF ve verzi PDF/X-1a:2001.


 


 V případě, že si nebudete vědět rady s tím, jak tisková data připravit - neváhejte se na nás obrátit na emailu info@monkeyprint.cz

Náš tým grafiků Vám velmi rád poradí se vším s čím budete potřebovat.

Zpět do obchodu